papkan
09 آذر 1401 - 18:07

بسیج حلقه واسط میان مردم و دولت است/ هدف دشمنان شروع اغتشاشات از آبان ماه بود

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان با اشاره به فرمان تشکیل بسیج توسط امام خمینی(ره) گفت: امام بسیج را به‌عنوان حلقه واسط مردم و دولت قرار دادند و در این راستا بسسج از ابتدای انقلاب اسلامی، در امور مختلف نقش‌های فراوانی داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان صبح امروز در دومین جشنواره دانشجویی مالک اشتر، ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) و هفته بسیج پیرامون دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: امام(ره) با رقم زدن انقلاب اسلامی، حکومت شاهنشاهی را با پشتوانه ۲ هزار و ۵٠٠ ساله که فقط و فلاکت و نابودی سرزمین داشت را بر هم زد و عزت، بزرگی و آقایی را به ملت ایران داد.

وی با بیان اینکه رضا شاه را انگلیس‌ها بر سر کار آوردند و خودشان او را برکنار کردند، افزود: او ارتشی صد هزار نفر راه انداخت و به وسیله آن قیام‌های مردمی، حجاب، حوزه علمیه و روضه را سرکوب کرد اما همین ارتش در زمان جنگ جهانی دوم، حتی یک ساعت هم مقاومت نکرد و یک تیر هم شلیک نکرد.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان با اشاره به شرایط کشور، پیش از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: پیش از انقلاب روزانه ۶ میلیون بشکه نفت کشور را می‌فروختند اما با جمعیت ۳٠ میلیونی کشور، همه کالاها وارداتی بود ولی امروز با فروش یک و نیم میلیون بشکه نفت و جمعیت ۸٠ میلیون نفرق، شرایط‌مان کاملا متفاوت از دوران پیش از انقلاب اسلامی است.

وی با تأکید بر توجه امام(ره) به مردم گفت: امام(ره) هندسه قدرت را بر هم زد و مردم را در حفظ و حراست کشور سهیم کرد، در این راستا مردم در زمان جنگ، پس از جنگ و ۴۳ سال پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند.

فدا با اشاره به فرمان تشکیل بسیج توسط امام خمینی(ره) بیان داشت: امام بسیج را به‌عنوان حلقه واسط مردم و دولت قرار دادند و در این راستا از ابتدای انقلاب اسلامی، بسیج در امور مختلف نقش‌های فراوانی داشته است.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان پیرامون نقش بسیج در دوره‌های مختلف خاطرنشان کرد: دهه اول انقلاب اسلامی نیروهای بسیج نقش حفظ امنیت و حفاظت از کشور را داشتند، در دهه دوم نقش سازندگی، دهه سوم نقش خدمت‌رسانی و کمک به دستگاه‌های دولتی و در دهه چهارم در کنار وظایف قبلی، محرومیت‌زدایی و حضور به‌هنگام نیاز در بحران‌ها و حضور هوشمندانه و مقتدرانه برای آرامش و امنیت را به عهده داشته است.

وی اظهار داشت: نقش‌آفرینی و کارکرد بسیج به قدری است که بیشترین تعداد شهدای این مدت، نیروهای بسیج بودند و اگر به جمع‌بندی در خصوص به‌وجود آمدن اغتشاشات اخیر بپردازیم به‌ اقتدار و قوی بودن ایران و شکست برنامه‌های آمریکا می‌رسیم.

فدا با یادآوری اینکه آمریکا ۱۲ تریلیون دلار به منطقه آورده و در این راستا از زمان فروپاشی شوروی ۲ اقدام را در خاورمیانه مد نظر داشت، تصریح کرد: اگر آمریکا به عراق و افغانستان آمد برای اجرای راهبرد ۳٠ ساله‌اش بود که در آن اعلام کرده اگر تا سال ۲٠۲۵ تفکر آمریکا در این منطقه حاکم شود حاکمیت بلامنازع‌مان مستقر خواهد شد و در غیر این صورت زوال‌مان قطعی خواهد بود.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان با بیان اینکه سال گذشته بایدن به مدت زمان اعلام شده ۵ سال افزود و این زمان را سال ۲٠۳٠ بیان کرد، توضیح داد: در این راستا آمریکا ۴ دشمن خود را ایران، چین، روسیه و گروه‌های مبارز می‌داند و در این مسیر، ایران را درگیر برجام، چین را درگیر تایوان و روسیه را درگیر اوکراین کرد.

وی با یادآوری اینکه مسیری که در اوکراین پیش رفت مطابق میل آمریکا نبود و همچنین دولت جدید ایران برای برگشت به برجام ضمانت می‌خواست، عنوان کرد: زمانی که آمریکا دید دولت سیزدهم بدون توجه به تحریم‌ها و مذاکرات کار خود را پیش می‌برد، تلاش کرد ایران را دچار حاشیه، اغتشاش و آشوب کند تا جمهوری اسلامی را نابود، فکر مسؤولان را متغیر و رشد ایران را محدود کند.

فدا با بیان اینکه دشمن از سال گذشته اعلام کرد مبنای اغتشاشات ایران بانوان خواهند بود و در این بحث چند ماجرا رقم خورد، گفت: در این راستا در ابتدای سال ۱۲٠ نفر از هنرمندان زن بیان کردند مورد سواستفاده قرار گرفتند تا از ظرفیت این بحث استفاده و قبح این مسائل را بشکنند.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان یادآور شد: اتفاق دوم اینکه دولت جدید با شرایطی اجازه ورود بانوان به ورزشگاه را داد اما توسط شخصی نفوذی یکی از بازی‌ها به مشهد منتقل و حواشی ایجاد شد و ماجرای دیگر اینکه خانمی در حینی که مشروب خورده بود سوار ماشین شد و خساراتی ایجاد کرد که در ادامه آن پلیس مجبور به تیراندازی هوایی شد اما در ادامه صرفا به بخش دوم پرداخته شد. 

وی مطرح کرد: از ابتدای سال جدید نماینده سازمان CIA در اربیل عراق مستقر شد تا به بهانه کشته شدگان آبان سال ۹۸، اغتشاشات را در دانشگاه ایجاد کنند و در ادامه اقشار مختلف با سازماندهی به این ماجرا ورود پیدا کنند، در این راستا آموزش و پرورش، کادر درمان، اصناف، مراکز بزرگ صنعتی و زندان‌ها را نیز در قالب این سازماندهی قرار داده بودند. 

فدا اعلام کرد: دشمنان در سال ۱۳۸۸ ندا آقا سلطان را کشتند و این ماجرا را یه گردن جمهوری اسلامی انداختند، سال ۱۳۹۲ نیز با ورود روحانی به عرصه انتخابات ریاست جمهوری قرار بود اتفاقی مشابه برای خانم ۲ تابیعتی بیفتد اما با ورود دستگاه‌های اطلاعاتی از این ماجرا جلوگیری شد. 

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان گفت: برای سال جاری نیز برنامه‌ریزی کرده بودند تا ۳-۴ شهر در سیستان و بلوچستان و ۵ شهر در کردستان توسط پیش‌مرگان و نیروهای مختلف تصرف و اعلام آزادی شود تا به این بهانه‌ها آشوب‌ها را آغاز کنند اما ماجرای فوت دختر جوانی رقم خورد. 

وی ادامه داد: در ادامه این ماجرا به‌دلیل عملیات اربعین، ۴۸ ساعت خلأ اطلاعاتی رقم خورد و شایعات، جرقه عملیات آبان ماه دشمن را روشن کرد و عده‌ای از افراد عامدانه یا غافلانه در این آتش دمیدند.

فدا با بیان اینکه در اغتشاشات اخیر اصل نظام جمهوری اسلامی هدف و حجاب و مهسا امینی بهانه بود، اظهار داشت: این روزها وقتی با عده‌ای از دستگیرشدگان صحبت می‌کنیم، هیچ اطلاعی درباره مهسا امینی ندارند، حتی وقتی از عده‌ای از دستگیرشدگان می‌پرسیم که رئیس‌جمهور چه کسی است می‌گویند روحانی و یا زمانی که عکس امام و رهبری را جلوی آن‌ها می‌گذاریم نمی‌شناسند.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان ادامه داد: اکثر افراد حاضر در اغتشاشات فرزندان خانواده‌های دارای آسیب‌های اجتماعی هستند همچنین عده‌ای تحت تأثیر شبکه‌های اجتماعی و احساسات در این عرصه حضور پیدا کردند.

فدا پیرامون پیروزی‌های جمهوری اسلامی ایران در مدت. اخیر خاطرنشان کرد: ایران جنگ نیابتی و همچنین حضور آمریکا برای دولت‌سازی در افغانستان و عراق را شکست داد، جبهه مقاومت را تقویت کرد و به‌واسطه این اعمال اسرائیلی که ادعای نیل تا فرات داشت، دور خود را دیوارهای ۶ تا ۹ متری کشیده و بزرگ‌ترین دشمن خود را ایران اعلام کرده است.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان با بیان اینکه امروز نیازمند روشنگری و تبیین هستیم تا از ایران قوی و مقتدر، ایرانی ضعیف معرفی نکنند و این نقش‌آفرینی به عهده جوانان است، گفت: یکی از مأموریت‌های بسیج معرفی شاخص‌های موفق است که بخشی از آنان شهدا و بخشی از آن جوانانی‌اند که در مأموریت‌های مختلف عملکرد خوبی داشتند و چنین جشنواره‌هایی درهمین راستا برگزار می‌شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 890501