papkan
10 آذر 1401 - 11:59

وزیر نیرو: هر چند ماه یک‌بار شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های بزرگ آبرسانی خواهیم بود

وزیر نیرو گفت: با تلاش و روحیه جهادی هر چند ماه یکیار شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های بزرگ آبرسانی در سطح کشور خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، علی اکبر محرابیان پیش‌ازظهر امروز در دیدار مردم استان کردستان با رئیس‌جمهور که در سالن آزادی این شهر برگزار شد، این استان را مرکز فرهنگ و هنر خواند اظهار داشت: خدمت به مردم کردستان را افتخار و بزرگ‌ترین مدال می‌دانیم.

وی با بیان اینکه کردستان ظرفیت‌های مختلفی در حوزه کشاورزی، معادن، گردشگری و انواع و اقسام جاذبه‌های خدادادی دارد، گفت: کلید توسعه بهره‌برداری و شکوفایی این ظرفیت‌ها آب است، همان‌گونه مردم کردستان این مطالبه مردمی را از دولت داشتند.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه با افزایش بارش‌ها شرایطی فراهم شده که با استفاده از این کلید در مسیر توسعه کردستان اقدامات مناسبی انجام دهیم، خاطرشنان کرد: بنده در روزهای نخست آغاز به‌کار دولت از تمام طرح‌های نیمه‌تمام و یا در حال انجام استان بازدید کرده که برخی‌ از آنان از جمله آبرسانی به سنندج به‌خاطر نبود اعتبار بلاتکلیف رها شه بود.

وی با اشاره به اینکه در سفر نخست طرح‌های اولویت‌دار از جمله آبرسانی به سنندج شناسایی و موانع آن بررسی شد، افزود: ارتقای کیفی و کمی آب شرب سنندج بزرگ‌ترین خواسته و مطالبه مردم این دیار بود که به ‌خاطر تغذیه‌گرایی، طعم و بوی نامناسبی داشت و رفع این دغدغه‌ها در دستور کار قرار گرفت.

محرابیان با اشاره به اینکه پروژه آبرسانی به سنندج در روزهای نخست آغاز به‌کار دولت سیزدهم 15درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با دستور رئیس‌جمهور اعتبارات لازم به آن اختصاص داده شد، بیان کرد: خوشبختانه در طول هشت ماه اخیر با روحیه جهادی مسئولان این پروژه به اتمام رسید.

وی با بیان اینکه پروژه آبرسانی در گام‌ نخست 60درصد آب شرب شهر را تامین می‌کرد که امروز با تخلیه کامل مخازن شهر به صددرصد خواهد رسید، اظهار کرد: این پروژه را تقدیم مردم می‌کنیم.

وزیر نیرو با ذکر اینکه طرح‌های آبرسانی به سد و شهرستان‌های دیگر استان در حال انجام است، اذعان کرد: امروز سرعت پیشرفت طرح‌های آبرسانی مناسب نیست که امیدواریم هر چند ماه شاهد بهره‌برداری از طرح‌های دیگر باشیم.

وزیر نیرو ابراز داشت: بنده نیز از زحمات همه دست‌اندرکاران این پروژه آبرسانی از مسئولان کشوری و استانی‌گرفته تا پیمانکار و تک‌تک کارگران تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/481/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 891462